LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.jūlijs   Vārda dienu svin: Benita, Everita, Verita, Sulamīte
  
 Uz Cesis.lvVeiksmīgi aizvadīta konference “Uzņēmēju forums”


Cēsīs 3. un 4.septembrī notika ikgadējā izstāde “Cēsu uzņēmējs”. Šī ir tradīcijām bagātākā un lielākā ar uzņēmējdarbību saistītā izstāde Vidzemes reģionā un šogad tā norisinājās jau 16.reizi. Kā viens no izstādes centrālajiem notikumiem tika realizēts projekts “Uzņēmēju forums”.

Projekta  ietvaros notika uzņēmēju konference, kurā kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kā arī ārvalstu un Latvijas vēstniecību pārstāvjiem tiks diskutēts par eksporta un sadarbības iespējām. Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks un izstādes darba grupas vadītājs uzsver: “Daudziem Cēsu uzņēmējiem noieta tirgus nav tikai Cēsis vai Vidzeme, Rīga un Latvija, bet arī tuvākās un tālākās kaimiņvalstis. Tāpēc, tikai sadarbojoties, apmainoties ar informāciju un zināšanām, mēs varam būt konkurētspējīgi arī eksporta tirgos un radīt jaunus pakalpojumus, darba vietas un ieņēmumus.”

Konferences ietvaros notika vietējo uzņēmumu prezentācijas, jo kā secina J.Rozenbergs: “Bieži vien vietējie uzņēmēji nezina par to, ko ražo, pārdod vai kādus pakalpojumus sniedz cits viņu kolēģis vai kaimiņš tepat, novadā. Ikdienas darbu virpulī nereti trūkst iespēju pastāstīt pašiem par sevi un uzzināt to labo, kas notiek tepat blakus un atrast veidus, kā strādāt kopā.” Tāpat konferencē piedalījās un par ārējo tirgu apgūšanu stāstīja  Latvijas vēstnieks Vācijā Ilgvars Kļava un pārstāvji no Austrijas, Čehijas, Somijas, Izraēlas, Polijas, Dānijas, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas vēstniecībām. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, kā arī Vidzemes Inovāciju un uzņēmējdarbības centrs sniedza informāciju par iespējām un instrumentiem uzņēmumu eksportspējas uzlabošanai. Īpaši pozitīvu vērtējumu par konferencē iegūto informāciju sniedza Cēsu sadraudzības pilsētas Rokišķi delegācija.

 

Projektu “Uzņēmēju forums” īsteno Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sadarbībā ar v/a “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra”. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.Citi materiāli:

Biznesa inkubators "Magnus" izsludina uzņēmējdarbības ideju konkursu "Cēsīs var!"

Veiksmīgi aizvadīta konference “Uzņēmēju forums”

Izstādes "Cēsu uzņēmējs 2010" pasākumu programma

Tiks apbalvoti labākie Cēsu uzņēmumi 2009. gadā

Pieteikuma anketa izstādei

Izstādes teritorijas plāns

Izstādes "Cēsu uzņēmējs 2010" norises vieta

Sākas pieteikšanās izstādei “Cēsu uzņēmējs 2010”
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv